Dlooouhý tanec

24. června 2023 (6. setkání)

12 hodinová taneční oslava letního Slunovratu s kakaovou ceremonií

Živě vystoupí PETR TOMAN  (Orlický ecstatic DJ)

 

Společně v tanci a pohybu, hlasem, dechem a celou svou přítomností oslavíme nejdelší den v roce.

Vítáni jsou všichni bez rozdílu věku, pohlaví a předchozí taneční zkušenosti.

12 hodinová taneční cesta ze tmy ke světlu, k odevzdání se radosti a lehkosti bytí.


Pohyb a pozornost oživující a vyživující naše těla sval po svalu, kost po kosti, buňku po buňce.


Z hloubky našich kořenů až k esenci nás samých

Tanec jako modlitba za naše osobní blaho a blaho všech bytostí, tanec jako modlitba za všechny naše vztahy – minulé, současné i budoucí. Tanec jako katalyzátor hlubinných pohybů naší duše, nástroj probuzení a spojení se s naším plným potenciálem.

 

Před tancem doporučujeme se nacítit na oblast záměru. Pokud byste během tance rádi něco pochopili, vyřešili, otevřeli v sobě. Během tance budeme budovat naši energii, která může na naše záměry působit jako katalyzátor. Důležitou roli v tom hraje i podpora celé skupiny.

 

Budeme tančit pospolu, jemně, divoce, citlivě, pokorně a vytrvale na svojí cestě za mystériem těla, tance a života.

Petr Toman (Orlický ecstatic DJ)

PETR TOMAN vystupuje od roku 1998 a od té doby si zahrál na mnoha významných místech a velkých pódiích. S velkým nadšením dnes prohlašuje, že dlouhodobě toužil hrát hudbu pro lidi, kteří chtějí vnímat a tančit s otevřeným srdcem, vědomě a plně soustředěni na to, co se právě odehrává. 💛 Když objevil filozofii ecstatic dance, cítil se znovuzrozený a plný vášně pro zvuk a radost z hudby. A tak nastala nová vlna, extatická vlna, na kterou se ihned připojil, protože hluboko uvnitř poznal, že to je ono. Věří v sílu zvuku a léčivou hloubku vibrace. S láskou a přesvědčením osobního poslání vytváří pro lidi hudební cesty a prostorové příběhy jako DJ Petr Subsist. Během svého hudebního putování objevil také svět léčivých nástrojů, jako jsou křišťálové a tibetské mísy a další jemné zvukové nástroje, které rád přidává do svých vystoupení. Spolu s dalšími úžasnými lidmi založil projekt Orlický Ecstatic, který má za cíl vést lidi k uvolnění, zážitkům extatického stavu vědomí a prožitkům sebepoznání v bezpečném prostředí vedeného kruhu, hudby a tance.

Kakaová ceremonie

Xocolatl – čokoláda – Theobroma Cacao (v překladu Pokrm Bohů) – tato posvátná rostlina je po staletí používána v rituálech a ceremoniích Střední a Jižní Ameriky, nyní již po celém světě. Rezonuje se srdeční čakrou a propojuje člověka se záměrem Duše. Otevírá cestu k hlubokému naslouchání a porozumění svým vnitřním pocitům a následné samovolné změně ve způsobu prožívání života a konání v něm. Tato cesta vede dovnitř, do hloubi Tvé bytosti, do neviděných částí podvědomí, a bude Tě na ní provázet Duch a Energie Posvátné Medicíny Kakaa, jako i protančená slunovratová noc.

PRŮVODCI

Míla Bohunická

Tančím a vždycky jsem tančila moc ráda.  Již mnoho let se věnuji různým tanečním směrům jako například Tanci 5 rytmů, Mouvement medicine, Open floor, Biodanze a dalším. Tanec je pro mě způsob sebevyjádření, způsob komunikace s ostatními, způsob jak skrze tělo intenzivně prožívat spojení sama se sebou, se silou, která nás stvořila a tvoří.  Je to návrat domů.

Pavel Černý

Vím, že něco ve mě tanec potřebuje. Během tance jsem dostal spoustu hlubokých prožitků, které mě navracejí domů, k sobě.
Proto se k tanci vracím. A také proto Míle pomáhám s touto úžasnou akcí!

Aramis Hynek

Poté co jsem prožil období seberozvojových workshopů jsem objevil spontánní tanec jako tu nejpřirozenější cestu k uvolnění v těle zamknutých bloků, a taky k uvolnění zadržované radosti. Ke zvědomění obojího mi velmi pomohlo propojení s posvátnou rostlinou Xocolatl – čokoláda – kakao, medicínou duše a pocitů. V tanci se pak dostanu hluboko do sebe, dostanu se ke svým radostem i bolestem a v rozdmýchaném ohni taneční vášně oboje sliju do slitiny Života.

Začátek 24. června 2023 od 16h (registrace), 17h začátek, 5h ráno konec

Občerstvení zajištěno.

Počet míst omezen. Registrace předem nutná.

Místo konání: Sklenářka, Kostelec nad Orlicí, www.sklenarka.cz

 

Energy balanc příspěvek

do 23. června 1.800
na místě v den konání 2.000Kč

Registrace na emailu: milam28@seznam.cz

Těšíme se na vás

Míla, Pavel, Hynek, DJ Petr Toman a spousta tance

Kontakt

email: milam28@seznam.cz 

tel: 605 147 812